In 2011 werd ruim 14 procent meer medicatie voor de Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD) verstrekt door Nederlandse apotheken, dan in 2010. Dat schrijft de Stichting voor Farmaceutische Kengetallen (SFK).
De stijging in de groep 20- tot 60-jarigen lag gemiddeld zelfs 19 procent hoger. De meeste mensen die de activiteitsstoornis hebben, gebruiken methylfenidaat. Dit is onder verschillende benamingen verkrijgbaar, waaronder Ritalin.
In de afgelopen zes jaar is het aantal gebruikers dat geneesmiddelen voor ADHD gebruikt bijna verdrievoudigd. In 2005 waren dit 70 duizend gebruikers, vorig jaar telde ons land er al 200.000.
Gemiddeld stijgt dit aantal per jaar met 19 procent. Op basis van cijfers – van het aantal verstrekkingen van deze medicijnen – in het afgelopen half jaar, zal de stijging van het aantal gebruikers in 2012 rond de 10 procent uitkomen.
Bron: SFK
