De sluiting van het voormalige Organon in Oss is door MSD uitgesteld tot eind dit jaar. Tot die tijd zoeken moederbedrijf Merck & Co en Organon naar acceptabele alternatieven. Dat meldden de partijen gister in een gezamenlijk persbericht.
De plannen voor Oss en Schaijk, zoals op 8 juli door Merck aangekondigd, zullen worden uitgesteld tot en met 31 december 2010. De partijen zullen in goed vertrouwen alternatieven voor business development verkennen en stimuleren, en mogelijke voorstellen evalueren waarin er een balans wordt gezocht tussen de verschillende belanghebbenden, zoals werkgelegenheid, kennis, continuïteit, toekomstperspectieven en de economische belangen van het bedrijf.
Indien er op uiterlijk 31 december 2010 geen acceptabele oplossing is bereikt, zullen de partijen terugkeren naar hun oorspronkelijke juridische en feitelijke posities. De gerechtelijke procedure, gepland voor 2 september 2010, zal worden opgeschort tot januari 2011. Daarbij wordt gezocht naar een evenwicht tussen werkgelegenheid, kennis, toekomstperspectieven en economische belangen van het bedrijf.
Merck had in juli aangekondigd de onderzoeks- en ontwikkelingsafdeling van MSD over te hevelen naar de VS. Daardoor verdwijnen mogelijk 2.175 van de 4.500 banen in Oss. De aangekondigde sluiting leidde tot veel ophef omdat het om een gezond bedrijf met veel hoogopgeleid personeel gaat. Een gerechtelijke procedure die tegen de sluiting was aangespannen, zou donderdag dienen. De zaak is uitgesteld tot januari.
Bron: Divers









