Sanofi-aventis Solutions introduceert vandaag het hypertensiemanagementprogramma ‘Grip op Bloeddruk’. Doel van het programma is om patiënten te ondersteunen bij het behalen van de bloeddrukstreefwaarden. Dit wordt bereikt door de patiënt actief bij de behandeling te betrekken.
Grip op Bloeddruk is een 3-jarig programma voor de 1e lijn. De patiënt meet minimaal acht weken thuis de bloeddruk. Via een mobiele telefoon gaan de gegevens naar een webbased omgeving. Van daaruit worden zowel de huisarts als de patiënt geïnformeerd over het effect van de medicatie en krijgt de patiënt inzicht in zijn bloeddruk. Dit draagt bij aan een betere leefstijl en therapietrouw. Het programma is geschikt als onderdeel van de Diagnose Behandel Combinaties (DBC) cardiovasculair risicomanagement (CVRM) en diabetes.
Naast training en begeleiding voor arts en POH voorziet het zorgprogramma in een protocol voor bloeddruk meten, een website, HIS-koppeling en informatiemateriaal voor de patiënt. De beslissing voor een behandeling met geneesmiddelen liggen bij de voorschrijver en worden door het protocol niet beïnvloed.
De praktijkgerichte aanpak en de aansluiting bij CVRM en de behandeling van diabetes hebben Zilveren Kruis Achmea en Salland Verzekeringen doen besluiten het programma te ondersteunen. Ton Geerdink, manager zorginkoop Salland Verzekeringen: ‘Dit is echt een voorbeeld van een innovatief en bruikbaar programma dat aansluit bij hetgeen de verzekeraar wil en waar de patiënt echt baat bij heeft.’
Op dit moment is het programma van sanofi-aventis gestart bij 10 artsen en 100 patiënten. Dit wordt gesponsord door Zilveren Kruis Achmea.
Bron: sanofi-aventis









